باب پراکتور | Bob Proctor

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 7 مرداد 1398 در ساعت 12 : 35 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

 

    باب پراکتور در پنجمین روز ژوئیه ی سال 1934 در کانادا زاده شد. از باب به عنوان معلم، مشاور، سخنران و کارآفرین یاد می شود. همواره کتاب های وی در زمینه موفقیت جزو پرفروش ترین ها و ویدئو های سمینار هایش جزو پربازدید های سایت مختلف در جهان بوده است.

افتادن در مسیر موفقیت

    باب پراکتور در ابتدا یه کارمند ساده بود که حتی وظایف خود را نیز در همان حد کارمند به خوبی انجام نمی داد و تا مرز اخراج شدن نیز می رفت. تمام حقوقش صرف پرداختن بدهی هایش می شد و زندگی ای آشفته داشت. آشنایی با دیدن زندگی او کتابی را به وی پیشنهاد می کند به نام "بیندیشید و ثروت مند شوید". باب زیاد به دنبال موفقیت نبود و تصمیم گرفت کتاب را روزنامه وار بخواند اما چند صفحه خواندن آن کتاب کافی بود تا باب را کاملا در فکر فرو برد.

    کتاب بیندشید و ثروتمند شوید نوشته ی ناپلئون هیل است و که خود به توصیه ی اندور کارنگی، یکی از افراد موفق زمان خود، آن را نوشت. این کتاب مجموعه نکات زندگی افراد موفق شناخته شده است.

    با خواندن آن کتاب باب پراکتور که شنیده بود در کف شوری درآمدی خوبی وجود دارد شروع به کار کرد و سفارش کف شوری می گرفت. مدتی از کارش گذشته بود که باب به کسب و کارش نگاه کرد و دید تقریبا شرکت کف شوری دارد که با چند تمیز کار سفارشات مختلفی از شرکت ها می گیرد.

ملاقات با ارل ناینتینگل

    ارل ناینتینگل فردی شناخته شده برای مردم عصر خود بود زیرا برنامه های انگیزشی در رادیو داشت. او نیز خود فردی موفق در کسب و کار و ثروتمند بود. باب پراکتور با ملاقات وی شیفته ی او می شود و شرکتش را واگذار می کند و در کنار او در قالب مشاور شروع به کار می کند. با وجود کار کردن زیر سایه ی ارل ناتینگل و یاد گرفتن نکات زیادی از او، باب هیچ گاه از او تقلید نکرد و با روش خود توانست بسیار پیشرفت کند و ثروت بالایی بدست آورد.

آموزش راه موفقیت

    باب پراکتور از افراد بسیار با تجربه در زمینه نویسندگی و سخنرانی در زمینه ی موفقیت است و حدود 57 سال است که کار در این بخش کار می کند. وی همواره در سمینار ها و کتاب های خود روی مثبت اندیشی در مورد آینده زندگی و شناسایی سریع توانایی ها و ارزش های خود تأکید زیادی دارد. باب با بی ارزش خواندن ثروت به تنهایی، سعی در ارزش مند کردن اخلاق و انسانیت در نظر کارآموزان خود دارد.

کتاب ها

  • ثروتمند زاده شده ای
  • الفبای موفقیت
  • هنر زندگی باب پراکتور
  • پازل موفقیت
  • مسئله پول نیست

حرف های نوی باب پراکتور

    صحبت های باب پراکتور نسبت به هم نوعان خود متفاوت است و همین شرکت در سمینار ها و خواندن کتاب های وی را لذت بخش تر می کند.او با تأکید بر نقش ضمیر ناخودآگاه در موفقیت، معتقد است باید برنامه ریزی این قوه از مغز انسان را به دست گرفت تا مسیر موفقیت هموارتر شود.

" اولین موحله برای رسیدن به هدفی تصمیم گرفتن به این است که واقعا می خواهیم به آن هدف برسیم"

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :