جیم ران | Jim Rohn

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 25 شهریور 1398 در ساعت 11 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

جیم ران در روز 25 سپتامبر سال 1930 در آمریکا به دنیا آمد. از وی به عنوان سخنران، نویسنده و کارآفرین یاد می شود و در طول زندگی خود خدمات زیادی به افرادی که به دنبال موفقیت بودند کرد و هم چنین شاگردان مشهور و موفقی را پروراند.

شرح زندگی جیم ران
جیم ران بعد از طی دوران دبیرستان به کالج رفت و پس از تنها یک سال تحصیل را ترک کرده و به دنبال کار رفت. تا سن 25 سالگی همواره مقروض بود و زندگی فقیرانه ای داشت تا اینکه در همین سن با کارآفرین معروف و دارنده ی کمپانی Nutri_Bio، یعنی جان ارل شف آشنا شد. کمپانی آقای شف در زمنیه ی محصولات پروتئینی و معدنی و مکمل ها کار می کرد. جیم به عنوان بازاریاب استخدام شد و شروع به بازاریابی و فروش محصولات این شرکت کرد. وی در این راه مسیر پیشرفت را به سرعت طی کرد. ران 30 سال داشت که آموزگار او یعنی جان ارل شف در گذشت. او به پیشرفت خود در نبود جان ارل نیز ادامه داد تا اینکه یک سال بعد و در 31 سالگی به میلیونر زمان خود تبدیل شد.

مردمی که پیشرفت قابل توجه و 6 ساله ی جیم ران را دیده بودند از او خواستند داستان و رمز موفقیت خود را برایشان بگوید او نیز تصمیم گرفت آموزه ها و تجارب خود را در اختیار آنها قرار دهد که نتیجه ی آن 40 سال سخنرانی ها و سمینار های انگیزشی و موفقیت و هم چنین تالیف 17 مدیای آموزش موفقیت شد.

اثر جیم ران بر دیگران

    بسیاری از افراد موفقی که می شناسیم زمانی شاگرد جیم ران بوده اند و یا از سخنرانی های وی تاثیر گرفته اند. افرادی همچون؛ برایان تریسی، دارن هاردی و آنتونی رابینز. اگر مطالعات کمی هم در مورد افراد موفق تاریخ داشته باشید، با شنیدن این اسم ها کاملا به عظمت جیم ران و سخنان و تجاربش پی خواهید برد.

موفقیت های جیم ران علاوه بر تجارت، در سخنرانی و آموزش هم تکرار شد تا جایی که وی در سال 1985 به عنوان بهترین سخنران، که هر ساله " انجمن سخرانان آمریکا" انتخاب می کند، دست یافت.

کتاب های جیم ران

    از جمله کتاب های جیم را می توان به موارد زیر اشاره نمود؛

  • جادوی کار پاره وقت
  • پنج قطعه ی اصلی از پازل زندگی
  • معجزه درون توست
  • قاتل شما کیست؟
  • فرزانگی

مرگ

    جیم ران 5 دسامبر سال 1985 در سن 55 سالگی در اثر فیبرز ریوی در گذشت.

 

"موفقیت چیزی جز چند کار مرتب و مداوم بیشتر نیست که روزانه تمرین می شود"

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :