شتاب دهنده ها (2)

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 10 مهر 1398 در ساعت 15 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

    شتاب دهنده ها استارت آپ و یا به اختصار شتاب دهنده، نامی ست که به شرکت هایی اطلاق می شود که در زمینه ی آماده سازی گروه های کسب و کار های نوپا و انتقال آن ها از مرحله ی ایده ی خام به بازار کار فعالیت می کند. نام شتاب دهنده نیز برای همین روی این شرکت هاست که با مجموعه منتور ها و مربیان خود، برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی مخصوص گروه های برگزیده و قرار دادن امکانات برای رسیدن به هدف کسب و کار و البته در صورت مورد قبول بودن، جذب سرمایه برای این استارت آپ های در حال شکل گیری به از آب و گل در آمدن استارت آپ مورد نظر شتاب چشم گیری می دهد.

    یک شرکت شتاب دهنده بعد از انتخاب یک استارت آپ برای قرار دادن آن در مرحله ی شتاب، از ابتدایی ترین مراحل شروع کار، آن را همراهی می کند که معمولا این همراهی از مراحل تولید ایده و یا مرحله ی MVP ( حداقل محصول قابل ارائه ) آغاز شده و تا انتها ادامه دارد، در عوض درصدی از حق مالکیت استارت اپ تازه شکل گرفته، از 5 تا 45 درصد، به شتاب دهنده ها اختصاص خواهد یافت و به عبارتی در سود و زیان این استارت آپ سهیم خواهند شد.

    یک مؤسسه ی شتاب دهنده ی استارت آپ با آموزش و مشاوره و فراهم کردن محیط کار مجهز و جذب سرمایه، محیطی را مهیا می کند تا صاحب استارت آپ تمرکز حداکثری خود را روی تولید محصول بگذارد و با اثبات کردن خود سبب جلب نظر سرمایه گذاران شود.

    بطور خلاصه می توان گفت کار شتاب دهنده تبدیل تیم شروع کننده ی کسب و کار به یک استارت آپ کامل در ازای اخذ درصدی از حق مالکیت است.

چگونه یک شتاب دهنده با تیم شروع به همکاری می کند؟

    به طور معمول و استاندارد در جهان همکاری تیم ها و شتاب دهنده ها این گونه است که با انتخاب شدن تیم های برتر توسط شتاب دهنده مبلغ 20 هزار دلار در اختیار آن ها قرار داده می شود.این سرمایه ی اندک و 6 ماه وقت و البته فراهم کردن محیط کاری مجهز، از طرف شتاب دهنده به تیم اختصاص می یابد تا بتوانند در پایان این زمان با رساندن ایده به مرحله ی تجاری و اثبات کارآمد بودن ایده در بازار کار جواز همکاری بیشتر با شتاب دهنده را دریافت کنند.در این مرحله 10 تا 20 درصد سهام استارت اپ جدید به شتاب دهنده اعطا خواهد شد.

    داوران شتاب دهنده ها که با تجربه ی بالایی در این زمینه فعالیت دارند تیم هایی که به عنوان استارت آپ قابلیت خود نمایی در بازار دارند را شناسایی کرده و همکاری اصلی را با اختصاص دادن 100 تا 200 هزار دلار سرمایه با آن ها آغاز می کنند.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :