مفهوم استارت آپ (قسمت اول)

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 31 تير 1398 در ساعت 16 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

    با وجود قدیمی بودن مفهوم استارت آپ در اروپا و کشور های توسعه یافته اما این واژه در ایران به تازگی رواج یافته و بیشتر در بین مردم جا افتاده است. البته این نکته نیز وجود دارد که هنوز بسیاری از مردم در ایران و یا حتی جهان با تعریف درست استارت آپ آشنا نیستند.در این مقاله سعی داریم با رسیدن به تعریف درستی از استارت آپ حول نکات کلی در این زمینه نیز صحبت کنیم.

تعریف استارت آپ

    شاید به واسطه ی دیدن مصادیق ایرانی استارت آپ تصور کنید این واژه فقط به کسب و کار هایی اطلاق می شود که در زمینه های تکنولوژی های جدید و آنلاین فعالیت می کنند اما باید به این نکته توجه داشت که تعاریف معتبری از استارت آپ وجود دارند که برخی کسب و کار های سنتی را نیز در این دسته قرار می دهد.

    استارت آپ را به عناوین مختلف از جمله؛ کسب و کار جدید، کسب و کارهای منطبق بر فناوری های روز با پتانسیل رشد بالا و .... تعریف کرده اند. اما شاید کلی ترین و بهترین تعریف برای این واژه در حد یک آشنایی کوچک این باشد که ؛ به کسب و کاری که تازه شروع به فعالیت کرده و با ایده ای نوآورانه و روش های جدید به حل نیاز های قبلی می پردازد، استارت آپ می گوییم که با رشد سریع و نا متعارف خود، خلاقیت موجود در خود را به رخ می کشد.

استارت آپ در ایران

    شاید نام هایی را تحت عنوان مصادیق استارت آپ در ایران شنیده باشید که احتمالا همه آنها بر پایه خدمات و ارائه ی محصولات به شکل آنلاین هستند اما باز هم باید این نکته را در نظر داشت که هر استارت آپی نباید الزاما بر پایه ی تکنولوژی های نوین باشد و بهتر است بهترین روش برای ارائه ی خدمات و محصول به دور از تأثیر گرفتن از برند های مختلف انجام پذیرد.

    از جمله استارت آپ های موفق و شناخته شده در ایران می توان به اسنپ، الو پیک، فروشگاه های آنلاین موفق فروش زیورآلات،تا حدودی ویسگون و .... اشاره کرد.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :