همه چی درباره استارت آپ ویکند

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 3 مهر 1398 در ساعت 14 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

    استارت آپ ویکند رویدادی است 54 ساعته که در 3 روز آخر هفته در کشور های برگزار کننده انجام می پذیرد. این رویداد در ابتدا توسط شرکت آپ گلوبال در 500 شهر 135 کشور دنیا انجام شد. با پیشرفت و استقبال از این رویداد شرکت ها و دولت های مختلفی دست به برگزاری استارت آپ ویکند زدند و از این راه کسب و کار های جدید و سود آوری را ایجاد و با خود همراه کرده اند.

    یکی از استارت اپ ویکند های جذابی که برگزار شد، مسابقه ی نبرد جهانی استارت آپ ها در سال 2012 بود. در این رویداد مهیج و البته با اهداف سازنده، در مرحله ی اول استارت آپ های مدعی، هر کدام درمنطقه ی خود به رقابت پرداختند و بعد از انتخاب شدن گروه های برتر، این گروه ها در شبکه ی اجتماعی فیس-بوک برسر محبوبیت میان مردم رقابت کردند. 15 تا از تیم هایی که دنبال کنندگان بیشتری داشتند به مرحله ی سوم راه یافته و سعی در اثبات توانایی های خود کردند.

روند برگزاری استارت آپ ویکند چگونه است؟

    این رویداد سه روز آخر هفته برگزار می شود. یعنی برای مثال استارت آپ ویکند های ایران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه در سه روز متوالی انجام می شود.

    در روز اول (چهارشنبه)، هر فرد که مدعی شروع کسب و کار است و خود صاحب ایده است یا نیست در مدت 60 ثانیه شروع به شرح دادن آن ایده می کند. دفاعیات و توضیح کلی ایده ی استارت اپ خود را بیان می کند و داوران آن را از چند جنبه بررسی می کنند و 10 ایده برتر را معرفی می کنند.

    در روز دوم (پنج شنبه)، مهم ترین کار در این روز تیم سازی و انتخاب اعضا است به این صورت که ایده های منتخب شروع به گرفتن اعضا در زمینه های مختلف بازاریابی، طراحی، مسائل مالی، توسعه دهی و ... می کنند.این گروه ها زیر نظر منتور ها و در کارگاه های مختلف آموزش های لازم را می بینند.

    در روز سوم (جمعه)، تیم ها آخرین تلاششان را برای تکمیل کار خود و ارائه ی محصول نهایی می کنند. عصر روز جمعه کار نهایی توسط داوران بررسی شده و سه استارت آپ برتر معرفی می شوند. به سه تیم برتر جوایزی اهدا خواهد شد. گفتنی است که این تیم ها می توانند با حفظ اعضا وارد بازار اصلی شوند و شروع به راه اندازی استارت آپ خود کنند.

اگر ایده ای ندارید اما در زمینه هایی تخصص دارید که فکر می کنید می توانید در خدمت گروه ها و ایده ها باشید نیز می توانید در این مراسم شرکت کنید.

شرکت در استارت آپ ویکند چه مزایایی دارد؟

    اگر مقاله را تا به اینجا با دقت مطالعه کرده باشید به راحتی به مزایای آن پی برده اید. مزایایی مثل؛

  • دریافت گواهی نامه شرکت در استارت آپ ویکند
  • معرفی سرمایه گذاران به شما و همین طور معرفی شما به سرمایه گذاران
  • دریافت مشاوره و تجارب تکرار نشدنی در کارگاه ها و فرایند آماده سازی استارت آپ
  • به نمایش در آمدن ایده ی نهایی خود
  • سنجش ایده توسط اساتید این زمینه

نکاتی که باید رعایت کنید

    برای موفقیت در استارت آپ ویکند باید در مورد 60 ثانیه توضیح ایده ی خود به خوبی تمرین کرده باشید تا بتوانید در این مدت کم و برای پیروزی در رقابت با بقیه ی ایده ها کاملا آماده باشید و چیزی که در نظر دارید را به طور کامل و صحیح به گوش سرمایه گذاران و داوران برسانید.

    نکته ی دیگر این که بهتر است اعضای تیم تان تمامی تخصص ها از جمله طراحی گرافیک، توسعه دهندگی، مسائل مالی و حقوقی،بازاریابی و ... را پوشش دهند تا در تمامی جنبه پر قدرت ظاهر شوید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :