ورزش و اهمیت آن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 1 بهمن 1397 در ساعت 16 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بدون شک برای هر انسانی کیفیت خوب زندگی و طول عمر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و یکی از عواملی که برای رسیدن به این مهم بسیار موثر و راهگشاست، ورزش است که در جهان افراد و گروه های زیادی به شکل های مختلف با آن سر و کار داشته و با تاسیس و ایجاد نهادهای فراوان و صرف هزینه های بسیار زیادی مانند ساختن باشگاه ها، ورزشگاه ها و ... و انواع وسایل و البسه ورزشی به طور جِد به دنبال آن هستند.
همچنین به منظور کسب مهارت در هر رشته ورزشی و بهره مندی حداکثری از مزایای ورزش و در عین حال کمترین میزان آسیب دیدگی، علم ورزش هم به مرور ایجاد گردید تا کیفیت ورزش کردن نیز بهبود یابد.
ورزش به افراد کمک می کند که بهتر و راحت تر بخوابند، سیستم دفاعی بدنشان را تقویت نموده، از مرگ های نابهنگام تا حدود زیادی جلوگیری نموده و دیرتر پیر و ناتوان گردند. همچنین ماهیچه ها، مفصل ها و استخوان های سالم تری داشته و از حافظه قوی تری برخوردار باشند.
افرادی که بوسیله ورزش توانسته اند به اندامی سالم تر و زیباتر برسند، از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده و در روابط اجتماعی خود موفق تر هستند.
ورزش فشارهای عصبی، اضطراب و افسردگی را کاهش داده، انرژی و تحمل افراد را ارتقا می دهد.
در نهایت می توان گفت ورزش بهترین و در عین حال در بسیاری از موارد ارزانترین راه برای بهتر زیستن و دوری از انواع بیماری ها مانند سرطان، بیماری های قلبی، فشار خون، دیابت، کلسترول، پوکی استخوان، چاقی و دیگر بیماری های کشنده می باشد.
بنابراین ورزش کنید و این مهم را حتما در برنامه روزانه خود بگنجانید!

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :