ویلیام کلمنت استون | W. Clement Stone

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 4 شهریور 1398 در ساعت 15 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کلمنت استون در چهارمین روز مِی سال 1902 در شیکاگو متولد شد. زندگی سخت استون در همان اوایل کودکی با فوت پدرش زمانی که او فقط 3 سال داشت شروع شد. شرایط جدید خانواده سبب شد او از 6 سالگی کار کند. کلمنت استون در جنوب شیکاگو به فروش روزنامه می پرداخت و در سال 1915 توانست دکه ی روزنامه فروشی خودش را داشته باشد.

مسیر پیشرفت
زندگی تجاری استون زمانی شروع شد که روزنامه های خود را در رستوران ها می فروخت. در ابتدا صاحبان رستوران با او برای فروش روزنامه در رستورانشان برخورد می کردند اما به مرور تحت تاثیر سیاست و جذابیت او قرار گرفتند و با علم به این حقیقت که مشتریان با این روش فروش روزنامه مشکلی نداشتند اجازه دادند استون به کارش بپردازد.
استون کم کم با پیشرفت و رفتن به سراغ بازاریابی، از طرف شرکت بیمه مجاز به فروش بیمه نامه در دفاتر تجاری مرکز شهر شد. مادرش نیز کار او را مدیریت می کرد تا اینکه با هم به موفقیت دست یافتند.
کلمنت استون موفق شد در سال 1919 شرکت بیمه ی ترکیبی آمریکا راتأسیس کند. این شرکت هم زمان هر دو بیمه درمانی و بیمه ی حوادث را پوشش می داد. تا سال 1930 پیشرفت شرکت استون به حدی رسیده بود که 1000 نماینده ی فروش در سراسر کشور داشت و تا سال 1974 توانست به 1 میلیارد دلار دارایی برسد.
در سال 1978 با کارآفرین جوانی ملاقات کرد و او را مدیر آموزش انجمن خود کرد. انجمنی که او بنا نهاده بود برای آموزش به صاحبان کسب و کار در شیکاگو تأسیس شده بود.

فداکاری، خصلت ویژه ی کلمنت استون
داستان های زیادی نقل شده که استون دست بسیاری را گرفته و آن ها را در مسیر پیشرفت قرار داده. افرادی که حتی خود به دنبال موفقیت نبوده اند و در تاریکی جهل زندگی می کردند اما استون با روحیه ی نیکوکارانه اش با نشان دادن مسیر درست به آن ها زندگی این افراد را دگرگون کرده است.
یکی از این داستان ها در مورد مردی به نام ماندینو است که فردی دائم الخمر و الکلی بود.استون با دست گیری از او و راهنمایی اش سبب پیشرفت او شد تا حدی که به مقام ناشری مجله ی موفقیت رسید.

طرز فکر کلمنت استون
از جمله خوش نام ترین افراد موفق تاریخ، همین کلمنت استون است که به واسطه ی کمک کردن به هم نوعانش و وجهه ی خوبی که میان مردم داشت از نامش به نیکی یاد می شود.
او عقیده داشت کتاب مقدس کامل ترین کتاب است.هم چنین به گفته ی خودش یکی از بزرگترین روز های زندگی اش روزی بوده که شروع به خواندن کتاب "بیندیشید و ثروتمند شوید" ناپلئون هیل کرده است.
وی در مصاحبه ای با تأکید بر مثبت اندیشی در مورد موفقیت به این نکته اشاره کرد که "هر هدفی که قوانین خدا یا حقوق هم نوعانت را تقض نکند قابل دستیابی است"

مرگ
کلمنت استون در نهایت در سن 100 سالگی، 3 سپتامبر 2002، در گذشت.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :