آشنایی با جک کنفیلد (Jack Canfield)

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 13 آذر 1397 در ساعت 16 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انگیزه دهنده و نویسنده برجسته آمریکایی، جک کنفیلد متولد 19 آگوست 1944 میلادی در تگزاس است که در سال 1962 از دبیرستان نظامی لینزلی ویرجینیا فارغ التحصیل و در سال 1966 در رشته تاریخ چینی از دانشگاه هاروارد موفق به اخذ لیسانس شد. همچنین در سال 1973 در دانشگاه ماساچوست، تحصیلات تکمیلی را به پایان رساند.
از سرگرمی های او می توان به سفر، تنیس، بیلیارد، اسکی، دویدن، نوازندگی گیتار و مطالعه اشاره نمود.
کنفیلد در سال 1990 ایده‌ی مجموعه سوپ مرغ برای روح را با نویسنده ای به نام مارک ویکتور هانسن در میان گذاشت و پس از سه سال، آنها 68 قصه برای مجموعه سوپ مرغ برای روح گردآوری نمودند. این مجموعه کتاب ها قصه های آموزنده ای را شامل می شود که قدرت دوست داشتن و بخشش بشریت را اثبات می کنند و اقشار مختلف جامعه مانند معلم، پرستار سرباز، باغبان و ... با هرگونه عقیده و مذهب را در بر می گیرد.
او بعدها در سال 1997 مجموعه سوپ مرغ برای روح نوجوانان را منتشر کرد که شامل قصه های مختلفی درباره مشکلات خانوادگی نوجوانان بود و با استقبال فراوان این قشر مواجه شد لذا با عناوین مختلفی در چند سری دیگر هم منتشر گردید.
بیشترین شهرت جک کنفیلد مربوط به همین مجموعه سوپ مرغ است که 200 عنوان آن در تیراژ 112 میلیون نسخه به بیش از 40 زبان دنیا ترجمه گردیده است.
او می گوید آنچه به ما برای ادامه کار نوشتن این مجموعه انگیزه می دهد، هزاران نامه ای است که روزانه دریافت می کنم و این نشان دهنده تاثیر قدرتمند این کتاب ها بر روی زندگی افراد از جمله معلمان، والدین، دانش آموزان، زندانیان، بازماندگان سرطانی و خیلی های دیگر می باشد.
از بین آثار پرفروش وی می توان به قدرت تمرکز، فاکتور علاالدین، چگونه هر چیزی را که در زندگی می خواهیم بدست آوریم، شهامت برنده شدن، اصول موفقیت (2005) ، اصول موفقیت برای نوجوانان (2008) اشاره نمود.

یکی از قدرت های انسان، قدرت تجسم است. انسان ها اغلب اوقات بدون اینکه خود متوجه باشند، وقایع، اتفاقات، آرزوها و ... را در ذهن خود تجسم می نمایند. اما اینکه بتوانیم این تجسم و تصویر سازی را در قانون جذب هم به کار برده و آن را بصورت واقعی درک کنیم بایستی فکر و احساس داشتن آن را در زمان حال خودمان ایجاد کنیم و در نتیجه، از راه تجسم، در اصل به مسایلمان تحقق بخشیم.
برای درک و فهم بهتر موضوع، سعی کنید تمرکز نموده و تمرین های زیر را انجام دهید:
در ذهن تان چند خوراکی ترش مزه نظیر لیموی ترش، آلوی جنگلی، آلبالو و یا هر طعم ترشی را مجسم نمایید. در حالت تجسم عادی آنگونه که باید، بزاق دهان تحریک نمی شود یا مقدار آن اندک است. اما هنگامی که این تجسم با فکر و احساس وجود آن ماده در دهان و جویدن آن در ذهنتان شکل گرفت شاهد رویداد طبیعی ترشح فراوان بزاق در دهان می گردید.
یا در ذهنتان، تصور نمایید که هم اکنون به سمت یخچال رفته و از درون آن پارچ آب یخی را برداشته و بین دستان خود می گیرید و سردی آن را کاملا حس می نمایید.
نتیجه این تجسمات، قدرت تجسم خلاق و تصویر سازی متحرک است.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :