آرامش (مدیتیشن) - جک کنفیلد

8 / 10
از 17 کاربر
بازگشت به لیست مطالب دانلود| ﺳﻪشنبه 17 ارديبهشت 1398 در ساعت 13 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انگیزه دهنده و نویسنده برجسته آمریکایی، جک کنفیلد متولد 19 آگوست 1944 میلادی در تگزاس است. از بین آثار پرفروش وی می توان به قدرت تمرکز، فاکتور علاالدین، چگونه هر چیزی را که در زندگی می خواهیم بدست آوریم، شهامت برنده شدن، اصول موفقیت (2005) ، اصول موفقیت برای نوجوانان (2008) اشاره نمود. او می گوید آنچه به ما برای ادامه کار نوشتن این مجموعه انگیزه می دهد، هزاران نامه ای است که روزانه دریافت می کنم و این نشان دهنده تاثیر قدرتمند این کتاب ها بر روی زندگی افراد از جمله معلمان، والدین، دانش آموزان، زندانیان، بازماندگان سرطانی و خیلی های دیگر می باشد.
هنگامی که دریا طوفانی یا برکه ای متلاطم است نمی توان کف آن را مشاهده نمود اما وقتی سطح آن آرام است، کف آن به وضوح نمایان و قابل مشاهده است.
ذهن آدمی نیز به همین گونه است. هنگامی که افکار و ذهنمان آشفته و متلاطم است نمی توانیم خودمان را ببینیم. لذا برای این دیدن لازم است فکر و ذهنمان را کاملا آرام و عاری از هرگونه فکر و اندیشه بنماییم و برای این منظور، باید بدانیم که ذهن چگونه آرام و آسوده می گردد. یکی از روش های مفید و موثر، مدیتیشن یا متمرکز نمودن ذهن است. این تمرکز را می توان بر روی یک عکس، شیء، صدا، دعا، عبارت، تنفس و موارد دیگر صورت داد و به کاهش استرس، آرامش و تعادل روانی دست یافت. این روش همچنین می تواند باعث رشد معنوی و ارتقاء شخصیت شود.
مدیتیشن حتی می تواند به حفظ سلامتی و بهبود بیماری هایی نظیر زخم های گوارشی، اختلالات افسردگی، فشار خون بالا، سرطان، بی خوابی، میگرن، ام اس، صرع و ... کمک شایانی نماید.
مدیتیشن یا تمرکز روش های مختلفی دارد و به نوعی می توان گفت مخلوط و آمیخته ای از مذهب و فرهنگ افراد است اما مدیتیشن از راه تمرکز و مدیتیشن از راه تفکر، دو نوع کلی آن است.
مدیتیشن از راه تمرکز، افراد را بواسطه بر یک حرکت مشخص یا تمرکز بر تنفس ، یک تصویر یا صدا و ... به آرامش می رساند و اثرات خوبی بر بدن دارد.
مدیتیشن از راه تفکر نیز حاصلش خونسردی و تسلط بر خود است که از طریق آگاهی یافتن به احساسات و افکار خود به دست می آید.
مدیتیشن باید بطور مرتب و روزانه در مکانی ساکت و آرام صورت گیرد تا به مرور نتیجه مطلوب حاصل گردد.

رایگان
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :