قانون جذب - جک کنفیلد

8 / 10
از 17 کاربر
بازگشت به لیست مطالب دانلود| یکشنبه 16 دی 1397 در ساعت 14 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انگیزه دهنده و نویسنده برجسته آمریکایی، جک کنفیلد متولد 19 آگوست 1944 میلادی در تگزاس است. از بین آثار پرفروش وی می توان به قدرت تمرکز، فاکتور علاالدین، چگونه هر چیزی را که در زندگی می خواهیم بدست آوریم، شهامت برنده شدن، اصول موفقیت (2005) ، اصول موفقیت برای نوجوانان (2008) اشاره نمود. او می گوید آنچه به ما برای ادامه کار نوشتن این مجموعه انگیزه می دهد، هزاران نامه ای است که روزانه دریافت می کنم و این نشان دهنده تاثیر قدرتمند این کتاب ها بر روی زندگی افراد از جمله معلمان، والدین، دانش آموزان، زندانیان، بازماندگان سرطانی و خیلی های دیگر می باشد.

یکی از قدرت های انسان، قدرت تجسم است. انسان ها اغلب اوقات بدون اینکه خود متوجه باشند، وقایع، اتفاقات، آرزوها و ... را در ذهن خود تجسم می نمایند. اما اینکه بتوانیم این تجسم و تصویر سازی را در قانون جذب هم به کار برده و آن را بصورت واقعی درک کنیم بایستی فکر و احساس داشتن آن را در زمان حال خودمان ایجاد کنیم و در نتیجه، از راه تجسم، در اصل به مسایلمان تحقق بخشیم.
برای درک و فهم بهتر موضوع، سعی کنید تمرکز نموده و تمرین های زیر را انجام دهید:
در ذهن تان چند خوراکی ترش مزه نظیر لیموی ترش، آلوی جنگلی، آلبالو و یا هر طعم ترشی را مجسم نمایید. در حالت تجسم عادی آنگونه که باید، بزاق دهان تحریک نمی شود یا مقدار آن اندک است. اما هنگامی که این تجسم با فکر و احساس وجود آن ماده در دهان و جویدن آن در ذهنتان شکل گرفت شاهد رویداد طبیعی ترشح فراوان بزاق در دهان می گردید.
یا در ذهنتان، تصور نمایید که هم اکنون به سمت یخچال رفته و از درون آن پارچ آب یخی را برداشته و بین دستان خود می گیرید و سردی آن را کاملا حس می نمایید.
نتیجه این تجسمات، قدرت تجسم خلاق و تصویر سازی متحرک است.

رایگان
ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :